Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

Проєкт USAID "ГОВЕРЛА"

Фото без опису

Проєкт USAID HOVERLA:

два роки партнерства

У липні 2021 року проєкт Любешівської селищної ради пройшов конкурсний відбір та став одним із переможців, обраних для співпраці з грантовою програмою Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Наша громада стала однією з пілотних та отримала можливість стратегічного партнерства і розширила перспективи розвитку.

16.11.2021 р., Любешівський селищний голова Олег Кух та керівник Проєкту Габріель Абрагам підписали Угоду про наміри між Любешівською селищною радою та DAI Global LLC, щодо Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Ця угода стала стартовим кроком до започаткування роботи, яка вже триває два роки поспіль і планується на наступні кілька років.

Фото без опису

Проєкт «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»)  фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і його ключовими цілями є:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

Впродовж нашої співпраці, Любешівська селищна рада отримала та продовжує отримувати суттєву матеріальну підтримку для підвищення інституційної спроможності нашої громади. Зокрема, за підтримки Проєкту, комунальна установа «Центр безпеки громадян Любешівської селищної ради», до якої входить 6 МПО, створила міцну матеріальну базу установи. Місцеві пожежники отримали від Проєкту USAID HOVERLA:

Засоби індивідуального захисту для пожежників:

захисний костюм пожежного (куртка, штани), чоботи пожежного, підшоломник, захисний шолом пожежного, рукавиці пожежного

Фото без описуФото без опису

Набір рятувальних інструментів WEBER із зарядним акумулятором вартістю понад 785 тис. грн

Фото без описуФото без опису

Бензорізи STIHL TS 420

Фото без описуФото без опису

Мотопомпу для брудної води Vulkan SCWT80

Фото без описуФото без опису

Плаваючу мотопомпу AMPHIBIO HYDRA 2

Фото без опису

Ланцюгові пили Дніпро DSG-45H

Фото без описуФото без опису

Світлодіодні акумуляторні ліхтарі Vanguard JML

Фото без опису

Також, комунальній установі «Центр безпеки громадян» Любешівської селищної ради від Проєкту USAID ГОВЕРЛА були передані багатофункціональні утеплені намети Basboga 48 м2, подовжувачі на котушці ПВС 2*2,5/20м та ПВС 2*2,5/50м, вогнегасники ВП-5, міні/екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTER з комбінованим ковшем, відвал сніговий, палетні вила та траншейний ківш.

Окрім того, слід зазначити, що за кошт Проєкту ГОВЕРЛА в партнерстві з фондом Міжнародної солідарності (Польща) було проведено практичні навчання вогнеборців-добровольців, що діють при Центрі безпеки громадян Любешівської селищної ради. Добровольці отримали посвідчення про проходження спеціальної підготовки та навчання. Відтепер Седлищенську добровільну пожежну  команду, яка діє при МПО села Седлище, можуть залучати до гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт на території  свого старостинського округу.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

В останні дні 2022 року громада отримала  в рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “ГОВЕРЛА”  універсальний екскаватор-навантажувач британської компанії JCB 3CX SITEMASTER з комбінованим ковшем, а також додаткове обладнання до нього: відвал сніговий, палетні вила та траншейний ківш.

Фото без опису

Ця техніка щодня працює на благо громади та стала незмінним помічником при облаштуванні найпростіших укриттів закладів дошкільної та загальної середньої освіти Любешівської селищної ради для створення безпекового освітнього середовища здобувачам освіти. Також використовується при будівництві фортифікаційних споруд, для благоустрою, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, ремонту дорожнього покриття (підсипання) тощо.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису Фото без опису

Потужну підтримку від Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “ГОВЕРЛА” отримали також  КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та ОЗЗСО «Любешівський ліцей» як такі, що приймають внутрішньо переміщених осіб. Відтепер гуртожиток ліцею та багатопрофільна лікарня облаштовані  гардеробними металевими 2-секційними шафами SUM 620 б/п RAL 7035, комплектами меблів для їдалень (стіл Ліра та 6 стільців Ріо у кожному комплекті), автоматичними сушильними, і автоматичними пральними машинами  Samsung DV90TA040AХ/UA та Samsung WW90TA047AE1/UA.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Також ці заклади отримали кухонне обладнання, таке як: високі каструлі з кришкою 25,7 л та 11,1 л (Stalgast), чайні чашки та  обідні тарілки Arcoroc Everyday, а також бульйонниці Luminarc.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Додатково обидва ці заклади отримали також і багатофункціональні утеплені намети Basboga 48 м2, а ОЗЗСО Любешівський ліцей – бензиновий генератор, електричні чайники Hölmer HKS-1820,  подовжувач на котушці ПВС 2*2,5/50м, вогнегасники ВП-5.

 

Окрім цього,  КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради, завдяки Проєкту  USAID ГОВЕРЛА, відтепер облаштована кухонним інвентарем, таким як:

  •  пароконвекційні печі Piron PF8910 на 10 рівнів, укомплектовані деками і підставкою під пароконвектомат з направляючими під гастроємності;
  • електричні промислові плити на 6 комфорок з духовими шафами ПЕ 6Ш Н;
  • лінії роздач (вітрина кондитерська з холодильним агрегатом; (марміт) других страв; прилавок для столових приборів; стіл нейтральний) та кондитерський 1-секційний стелаж на 16 рівнів;
  • холодильні промислові шафи 1200 л, Forcold G-GN1200TN-FC;
  • морозильна дводверні шафи 1200 л, Forcold G-GN1200ВТ-FC;
  • промислова посудомийна машина Stalgast 803021;
  • підлогомийні промислові машини Becker CT15 B 35 Li-Titan;
  • відра з педаллю (контейнер для сміття) 30 л

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису 

Директор КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» Сергій Герець зазначив, що підтримка проєкту USAID "ГОВЕРЛА має велике значення для поліпшення роботи медичного закладу, сприяє забезпеченню комфортних умов перебування та якісного харчування пацієнтів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та інших маломобільних груп населення. Завдячуючи проєкту, лікарня зможе подолати багато викликів і надалі надавати високоякісні медичні послуги нашій громаді.

Дуже важливою допомогою для КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради стало і отримання від Проєкту  USAID ГОВЕРЛА дизельного генератора GUCBIR GJR125, максимальною потужністю 100 кВт., що є вкрай важливим у контексті забезпечення неперервного живлення медичного закладу в умовах аварійних ситуацій. Наявність такого генератора дозволяє забезпечити нормальне функціонування лікарні під час відключення електроенергії, допомагаючи зберегти життя та здоров'я пацієнтів у критичних ситуаціях.

Фото без опису

Також два дизельні генератори GUCBIR GJR75, максимальною потужністю 60 кВт від Проєкту  USAID ГОВЕРЛА отримало КП «Любешів-Комфорт-Сервіс».  Ці потужні альтернативні джерела живлення розраховані для використання на об’єктах критичної інфраструктури та, в разі потреби, забезпечуватимуть безперебійну роботу каналізаційно-насосних станцій.

Фото без опису Фото без опису

Чотири бензинові генератори GUCBIR, 7,5 кВт, які отримала Любешівська селищна рада також завдяки участі у Проєкті USAID «ГОВЕРЛА», було передано навчальним закладам та установам Управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради. Ці генератори використовуються в тому числі і в укриттях та для забезпечення функціонування пункту обігріву.

Ще один такий же генератор отримав і Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любешівської селищної ради (Відділення стаціонарного догляду с. Бучин).

Фото без опису Фото без опису

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Микола Демих прокоментував: «Завдяки генератору, який ми отримали, відділення має світло і тепло при вимкненні електроенергії в зимовий період, оскільки продовжує функціонувати котельня. Немає перебоїв і з харчуванням. Наші підопічні, а це люди похилого віку, одинокі непрацездатних громадяни та інваліди, безперебійно забезепечені належними умовами проживання та гідним доглядом. Ми дякуємо проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за цю важливу підтримку, а також вдячні, що Любешівська селищна рада розумно використовує надане обладнання, надаючи його саме тим установам, які найбільше цього потребують та де воно буде використовуватись найбільш ефективно, задля людей» 

На початку 2023 року до громади надійшли багатофункціональні утеплені намети Basboga площею 48 м2. Ці намети є універсальними, придатними як для обігріву, так і для проведення різних заходів. Шість наметів були передані школам Любешівської селищної ради, три отримала Комунальна установа "Центр безпеки громадян", а один - Любешівська багатопрофільна лікарня.

Прикладом використання наметів для освітніх потреб став Залізницький ліцей ім. І. Пасевича, директор якого зазначив: «Завдяки співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», наш навчальний заклад, у якому був розміщений пункт незламності, отримав багатофункціональний утеплений намет BASDOGA. Він використовувався як резервні місця, у разі переповнення місць у пункті незламності при ліцеї. Окрім того, його використання дозволило нам розширити можливості залучення учнів закладу до різноманітної діяльності. Зокрема, під час організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) став тимчасовим прихистком на нічліг зі зручними умовами. Окрім цього, локація була використана і для проведення дозвілля в позаурочний час. Було створено і простір для перегляду фільмів, мультфільмів, показу презентацій, проведення просвітницьких заходів. Педагоги неодноразово демонстрували навчальні матеріали для кращого засвоєння учнями знань. Став у пригоді і під час проведення навчально-польових зборів для учнів 11-х класів. Ми впевнені, що зможемо і надалі використовувати такий подарунок від партнерів  в навчальних і розважальних цілях. Висловлюємо щиру вдячність команді Проєкту! Сподіваємося на подальшу співпрацю».

Фото без опису Фото без опису Фото без опису 

Для забезпечення діяльності Любешівської селищної ради, в рамках Проєкту USAID ГОВЕРЛА, тримано ноутбуки Lenovo, багатофункціональні пристрої Canon, катриджі Canon, офісний папір Xerox Premier A4, мобільні Wi-Fi роутери, універсальні мобільні батареї ENERGIZER.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису 

Проєктом USAID ГОВЕРЛА надано також інше обладнання та матеріальні цінності, які було передано установам Любешівської селищної ради, для продуктивного використання за призначенням, а саме: портативні цифро-аналогові радіостанції УКХ діапазону без дисплея та клавіатури Motorola MOTOTBRO, паливні талони (бензин), полікарбонатні бутлі, мережеві фільтри, 5 розеток (3 м та 10 м), Подовжувачі  на котушці ПВС 2*2,5 (20 м та 50 м) та вогнегасник ВП-5.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Слід зазначити, що все обладнання, отримане в рамках Проєкту USAID ГОВЕРЛА, є високоякісним і сучасним та  ефективно і результативно сьогодні використовується у закладах нашої громади.

Загалом, станом на грудень 2023 року, в рамках Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “ГОВЕРЛА”, Любешівська селищна рада отримала обладнання на суму 6 703 458 грн.

Впродовж періоду співпраці, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» систематично надає громаді консультативну та методологічну допомогу, в тому числі шляхом проведення навчань, організації заходів щодо обміну досвідом та поширення кращих практик, впровадження е-рішень.

 

Олег Кух, голова Любешівської територіальної громади:

«USAID «ГОВЕРЛА» - надійний партнер Любешівської селищної ради, який став нашим союзником у вирішенні складних викликів, з якими стикаємося в умовах сьогоднішніх реалій. Високо цінуємо партнерство з  Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», завдяки якому громада відчуває підтримку та турботу з боку міжнародної спільноти». 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь