ЗУСТРІЧ ОЛЕГА КУХА З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ: екологічні ініціативи та перспективи співпраці
Днями селищний голова Олег Кух провів зустріч з іноземною делегацією з країн Європи, до складу якої увійшли представники Німеччини, Литви, Польщі, Англії, а також із керівництвом НПП «Прип’ять-Стохід». Темою обговорення стала реалізація в Любешівській громаді міжнародного проєкту «Збереження найрідкіснішого континентального горобиного в Європі: транскордонна ініціатива з відновлення популяції очеретянки прудкої 2024–2033». Іноземні партнери висловили зацікавленість у збереженні здорової популяції цього виду, який мешкає в нашій місцевості.
За останні 40–50 років чисельність прудкої очеретянки катастрофічно скоротилася, що призвело до її включення до другого видання «Червоної книги України» та внесення до Європейського переліку 24 видів птахів, які перебувають під загрозою зникнення. Мета проєкту – зупинити скорочення субпопуляцій у Німеччині, Польщі, Литві, Угорщині та Україні, а також відновити ареал гніздування шляхом повернення птахів до покинутих місць розмноження. Для цього планується відновлення природних умов за допомогою вегетаційних та гідрологічних заходів.
Особливістю проєкту є інтенсивна співпраця шести партнерів із чотирьох країн-членів ЄС із партнером з України, яка є країною-кандидатом на вступ до ЄС. Проєкт передбачає взаємодію у сферах охорони природи, сільського господарства та законодавства ЄС. Він стартував 1 жовтня 2024 року та триватиме дев’ять років.
Під час зустрічі обговорили будівництво підприємства з переробки біомаси на паливні брикети. Передбачається, що все іноземне обладнання буде передано у комунальну власність, а фінансування здійснюватиметься за рахунок європейських коштів. Локацією для будівництва визначено Бірківський старостинський округ. Після зустрічі учасники оглянули територію, де планується розмістити виробництво.
«Реалізація проєкту має принести не лише природоохоронний, але й економічний ефект – запуск підприємства з переробки біомаси (лоза, очерет, інша болотяна рослинність) на паливні брикети, які в подальшому використовуватимуться як паливо для наших комунальних установ. Також у рамках проєкту передбачена можливість заміни котлів для використання брикетів. Це не лише дозволить нам забезпечити теплову незалежність, використовуючи місцеві ресурси, але й створить нові робочі місця для жителів громади. Адже проєкт передбачає створення до 20 робочих місць», – зазначив Олег Кух.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)