ВАКЦИНАЦІЯ - ЦЕ ВАЖЛИВО

Дата: 26.04.2024 11:22

З 24 по 30 квітня 2024 року в рамках Європейського тижня імунізації проводиться Український тиждень імунізації-2024.

Під час війни украй важливо захистити себе та дітей від інфекційних хвороб, тобто вакцинуватися.

Важливо захистити дитину від поліомієліту — небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини.

Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, ризикують захворіти. Подбайте про те, щоб у 12 місяців дитина мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит), та не забудьте зробити їй друге щеплення в 6 років. Якщо у вас є сумніви, чи були ви вакциновані від кору, слід щепитися від цієї інфекції.

У 2024 році спостерігається зростання захворюваності на кашлюк в Україні, та на Волині зокрема. З початку року в нашій області вже зареєстровано понад 70 випадків. Хворіють переважно діти – це 93%.  Також на території нашої громади у квітні місяці поточного року вже зареєстровано 1 випадок кашлюка у дитини. Подбайте, щоб ваша дитина отримала усі чотири щеплення від кашлюка за календарем.

Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це захистить дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення.

При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися гепатитом В (наприклад під час хірургічних втручань чи при переливанні крові). Подбайте про те, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту та всі щеплення від правця за календарем вакцинації.

Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії

Вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому комунальному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ і де є потрібні вакцини. Для цього не потрібно укладати нову декларацію із сімейним лікарем/педіатром.

Нагадуємо, що COVID-19 нікуди не зник! Дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання. Адже вони набагато важче переносять COVID-19 та мають більші ризики померти. Єдиний захист від тяжкого перебігу хвороби — вакцинація.

Дбайте про життя своє та  своїх дітей і будьте здорові!

Завідувачка Любешівського відділення

Камінь-Каширського районного відділу

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»                                            Олена ІВАНЧУК

.