ГОЛОВА ГРОМАДИ ОЛЕГ КУХ ПРАЦЮВАВ У ЄВРОПАРЛАМЕНТІ / БРЮССЕЛЬ

Дата: 12.04.2024 13:03

Днями голова Любешівської громади Олег Кух у складі української делегації побував з адвокаційним візитом у Брюсселі, де три дні працював у Європейському Парламенті над питаннями стосовно підготовки до переговорів вступу України в ЄС.

В рамках заходу «Синергія ЄС-УКРАЇНА для успішних переговорів про вступ» троє керівників громад (Любешівська/Волинь, Шевченківська/ Миколаївська область, Бережанська/Тенопільська обл.) разом з українськими експертами провели ряд ефективних зустрічей та прямих комунікацій в  законодавчому органі Європи, спілкуючись  з депутатами, їх помічниками, радниками, впливовими європейськими політиками та представниками єврокомісій, громадських організацій, в тому числі з представниками посольства України.

Зокрема, Віолою фон Крамон-Таубадель – німецькою політикинею та депутаткою Європарламенту; Майклом Галером – депутатом Європарламенту; Владом Георге  - румунським  європарламентарем; Александрою Дулькевич – президенткою міста Гданськ, однією з найвпливовіших польських політиків, головою робочої групи з питань України Європейського комітету регіонів, яка координує всі питання допомоги Україні та нашого майбутнього вступу до ЄС;  Андрюсом Кубілюсом  - литовським політиком, колишнім прем'єр-міністром Литви, депутатом Європарламенту; Пятрасом Ауштрявічюсом - литовським політиком, віце-спікером Сейму Литви, депутатом Європарламенту з 2014 року. Расою Юкнявічене  – віцепрезиденткою групи Європейської народної партії в Європарламенті, колишньою головою Парламентської Асамблеї НАТО, міністром оборони Литви у 2008-2012 роках; Всеволодом Ченцовим – надзвичайним і повноважним послом України, представником України при Європейському Союзі та іншими.

Серед питань, які обговорювались у ході зустрічей: готовність  України до вступу в ЄС, ключові напрямки; впровадження низки важливих євроінтеграційних реформ, які  необхідно провести на рівні держави та муніципалітетів; посилення ролі, спроможність, залучення та практичний внесок громад у інтеграцію України з ЄС.

Окрім того, обговорили можливості співпраці з країнами ЄС, надання допомоги українським громадам та аграрному бізнесу зокрема; йшлося й про головні потреби для перемоги України у війні та шляхи подолання викликів, пов’язаних з війною.

Візит та захід проведено в рамках програми МАТРА за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.