СИТУАЦІЯ ПО ГРВІ та COVID-19 . КОРИСНІ ПОРАДИ ПО ПРОФІЛАКТИЦІ

Дата: 07.02.2024 16:16

За даними оперативної інформації Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб на Волині протягом 5-го тижня 2024 року (з 29 січня по 4 лютого) зареєстровано 7810 випадків ГРВІ, зокрема, 52 випадки COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем захворюваність на ГРВІ зросла на 9,6%, а на COVID-19 залишається на тому ж рівні. Відомо що декілька шкіл Любешівщини перейшли на дистанційне навчання у зв’язку з підвищеним рівнем захворюваності на ГРВІ серед учнів.

Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю важких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразною інфікована людина при грипі є в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження триває в середньому 4-7 днів.

Грип дуже легко передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлі, чханні. Поширення вірусів грипу може відбуватися і контактно-побутовим шляхом при недотриманні хворим і оточуючими його особами правил особистої гігієни.

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це: підвищення температури тіла до 38°С і вище; головний біль, біль у м'язах, біль у горлі; кашель; нежить.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, проте, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Корисні поради для профілактики грипу та ГРВІ:

Уникайте близького контакту з хворим

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Під час епідемічного сезону грипу та ГРВІ не рекомендується активно користуватися міським громадським транспортом, по можливості уникати місць скупчення людей, ходити в гості. Якщо захворіли ви, використовуйте маску у громадських місцях та тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим. Після використання необхідно викидати серветку в кошик для сміття;

Мийте руки

Регулярно і ретельно мийте руки з милом, особливо після кашлю або чхання, якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення

Необхідно регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, дезінфікувати поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

Привчіть себе до корисних звичок

Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно.

Захворів – сиди вдома!

При захворюванні на грип та ГРВІ слід залишатися вдома, звернутися до лікаря. ПАМ’ЯТАЙТЕ! Самолікування може призвести до значних ускладнень

Бережіть себе та своє здоров'я!

Камінь-Каширське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області