ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ЛЮБЕШІВЩИНИ НА КОНТРОЛІ У ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

Дата: 26.01.2024 13:47

Забезпечення належного рівня контролю при організації харчування є однією з основних складових безпечного та здорового освітнього середовища, а також сприяє попередженню виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь в закладах освіти.

З метою вивчення повноти та якості організації дитячого харчування, запобігання виникненню різного роду порушень, що можуть призвести до ускладнення епідемічної ситуації Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області ініційовано проведення комісійних обстежень харчоблоків навчальних закладів за участі представників Держпродспоживслужби, освіти, організаторів харчування.

Починаючи з листопада минулого року працівниками Камінь-Каширського районного управління  ГУ ДПСС у Волинській області в складі комісії,  утвореної  наказом Управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради №163-од від 30.10.2023 року,  здійснювались комісійні обстеження харчоблоків закладів загальної середньої та дошкільної освіти Любешівської селищної ради щодо дотримання законодавства в сфері безпечності харчових продуктів та санітарного законодавства. Перевірено харчування дітей в 7 закладах дошкільної освіти  та 9 закладах загальної середньої освіти.

Під час обстежень особлива увага приділялася відповідності страв щоденного меню учнів та дошкільнят до примірного чотиритижневого меню, дотриманню санітарно-гігієнічного  режиму приміщень харчоблоків, створення належних умов для дотримання гігієни дітьми та персоналом харчоблоків, своєчасному проходженню медичних оглядів персоналом, забезпечення столовим та кухонними посудом, холодильним та технологічним обладнанням, забезпеченню дітей безпечними та якісними харчовими продуктами, дотримання вимог при зберіганні харчових продуктів, наявності запасу мийних, дезінфекційних засобів, спецодягу та необхідного інвентаря, забезпечення дітей безпечною питною водою.

За результатами обстежень харчоблоків спеціалістами Держпродспоживслужби були підготовлені листи  щодо усунення виявлених недоліків. Вони направлені керівнику відділу освіти, засновнику закладів освіти та організаторам дитячого харчування. Окрім того, у ході проведених комісійних перевірок фахівцями Камінь-Каширського управління проводилась роз’яснювальна робота. Були розроблені пам’ятки  щодо вимог до прибирання приміщень, миття кухонного та столового посуду і надані керівникам закладів освіти для опрацювання та навчання працівників.

Робота в цьому напрямку буде продовжуватись і в 2024 році.

Камінь-Каширське районне управління

ГУ ДПСС у Волинській області