ЩО ЗМІНИЛОСЬ НА РИНКУ ЗЕМЛІ З 2024 РОКУ

Дата: 25.01.2024 16:51

В Україні розпочався другий етап відкриття  ринку сільськогосподарських земель, започаткований 1 липня 2021 року (Закон України від 31 березня 2020 року № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення»).

З 1 січня 2024 року юридичні особи отримали право купувати землі сільськогосподарського призначення (до цього набувати права власності на землі сільськогосподарського призначення могли тільки фізичні особи).При цьому купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тис. га.

Фізичні та юридичні особи не можуть мати у власності більше 10 тис. га сільськогосподарських земель (до 1 січня 2024 року обмеження становило 100 гектарів).

До 2030 року ціна продажу землі не може бути нижчою нормативної грошової оцінки.

Орендар земельної ділянки має переважне право на її покупку. Якщо ж він не скористається своїм переважним правом, то може відступити це переважне право іншій особі.

Не дозволяється продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Як і раніше, заборонено продаж землі для іноземців ( дозволять лише після прийняття рішення на референдумі).