Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

ЛЮБЕШІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ІНФОРМУЄ

Дата: 17.11.2023 15:10
Кількість переглядів: 1681

Фото без опису

У Любешівській багатопрофільній лікарні (відділення хірургії) лікують хвороби:

  • Холецистит ( запалення жовчного міхура)
  • Грижі живота ( пахові, пупкові, післяопераційні, грижі білої лінії живота, діастаз м’язів, защемлені грижі)
  • Апендицит
  • Спайкові процеси в черевній порожнині
  • Геморой
  • Варикоз
  • Фімоз
  • Варикоцеле
  • Видалення різних видів новоутворів і т.д.

 

Проктологія одного дня в КНП « Любешівська багатопрофільна лікарня»

У Любешівській багатопрофільній лікарні проводиться лікування геморою всіх стадій  сучасним, безопераційним методом – Лігуванням латексними кільцями(при геморою І та ІІ стадії)  а також сучасною методикою Лікування геморою методом THD ( при всіх видах геморою)

 

Геморой – запалення гемороїдальних вен прямої кишки. Через порушений відтік крові вони розширюються і утворюють численні вузли навколо кишки та анального отвору. Це захворювання значно погіршує якість життя людини, оскільки супроводжується болями та кровотечами при сидінні, ходьбі та дефекації. Найбільш поширений у країнах з високим рівнем життя та технологій, оскільки однією з головних причин геморою є сидячий спосіб життя. Серед інших факторів, що сприяють запаленню гемороїдальних вен, виділяють такі:

 ---неправильне харчування;

 ----хронічні закрепи;

----низька фізична активність;

----наявність викривлень хребта.

 

МЕТОДИКА ЛАТЕКСНОГО ЛІГУВАННЯ

На сьогоднішній день одним із найефективніших методів лікування геморою є лігування латексними кільцями (І і ІІ ступінь геморою) Процедура є безпечною та не потребує хірургічного втручання.

Основою лікування латексними кільцями є безопераційне відокремлення гемороїдальних вузлів. Процедура досить проста: на ніжку гемороїдального вузла надягають еластичне латексне кільце, що поступово стискає вузол. Через припинення кровопостачання протягом 2-4 днів вузол відмирає і самостійно відпадає від стінок кишки. За кілька тижнів на місці вузла утворюється сполучнотканинний рубець. Лікування геморою за допомогою латексного лігування проводиться виключно у денному стаціонарі, тому одразу після процедури пацієнт може повернутись до свого звичного розпорядку дня.

 

МЕТОДИКА ТРАНСАНАЛЬНОЇ ГЕМОРОЇДАЛЬНОЇ ДЕЗАРТЕРИЗАЦІЇ

 

THD (трансанальна гемороїдальна деартеріалізація) – новий, найменш інвазивний метод лікування геморою.

Це безкровна і практично безболісна процедура, яка забезпечує стійке усунення симптомів геморою та швидке відновлення пацієнта.

Методика THD полягає в накладанні внутрішніх швів на слизову прямої кишки (без її розрізу). При цьому перев'язуються (лігуються) артерії, які забезпечують приплив крові до патологічно змінених гемороїдальних вузлів. Лігування проводиться в зоні прямої кишки, де немає больових рецепторів, тому пацієнт не відчуває болю та дискомфорту.

 Після виявлення артерії прошиваються нитками, що розсмоктуються, через спеціальне робоче вікно в інструменті. Таким чином, артеріальний приплив крові до гемороїдальних вузлів зменшується, і вузол склерозується.

 

THD може застосовуватися при геморої всіх ступенів, коли малі хірургічні операції не приносять ніякого клінічного ефекту.

THD методики в порівнянні з іншими  алоінвазивним методиками лікування геморою (, лігування, інфрачервона коагуляція) є:

1. РадикальністьТрансанальна гемороїдальна деартеріалізація (ТГД) дозволяє домогтися зникнення основних симптомів геморою в 95% випадків, оскільки максимально ефективно зменшує приплив крові до патологічно зміненої гемороїдальний тканини. Радикальність при цьому малоінвазивному методі може бути порівняна з результатами традиційних травматичних оперативних втручань.

2. ОдномоментністьПри THD перев'язуються відразу всі гемороїдальні артерії, а інші малоінвазивні методи мають на увазі 3-4 сеанси лікування. Як правило, за 1 сеанс обробляється 1 вузол.

3. Низька травматичністьПри THD не відбувається подальшого некрозу гемороїдальної тканини, не залишається раневої поверхні. Під час маніпуляції тільки прошиваються артерії, що значно знижує дискомфорт пацієнта після лікування і скорочує терміни реабілітації.

Після процедури пацієнт може відправитися додому на наступний день після операції, а через 3-4 дні повністю повернутися до свого звичайного способу  життя.

!!! Геморой це досить серйозна патологія, що не проходить самостійно. Самолікування може загрожувати ускладненнями. Тому не потрібно терпіти біль і дискомфорт- зветайтесь до лікаря-хірурга  на консультацію

 

ЛАПАРОСКОПІЧНА ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЯ (Видалення жовчного міхура)  

Лапароскопічна холецистектомія – це високотехнологічне хірургічне втручання для лікування гострих і хронічних уражень жовчного міхура. При виконанні даної операції, доступ у черевну порожнину здійснюється через кілька проколів в животі, а всі необхідні маніпуляції здійснюються під візуальним контролем за допомогою мініатюрної відеокамери.

Операція по видаленню жовчного міхура в більшості випадків проводиться в плановому порядку, щоб уникнути ускладнень, небезпечних для здоров’я пацієнта. Адже планова лапароскопія жовчного абсолютно безпечна, і перенести її в рази легше, ніж екстрені втручання, котрі проводяться за невідкладними показниками.

Показання до видалення жовчного міхура наступні:

  1. Жовчнокам’яна хвороба з приступами печінкової кольки.
  2. Безкам’яний хронічний холецистит.
  3. Гострий холецистит
  4. Виражені зміни стінки (фарфоровий міхур).
  5. Поліпи жовчного міхура

Переваги лапароскопічної операції

Лапароскопічна холецистектомія – це малотравматичний метод вирізання жовчного міхура, який на сьогодні є найбільш актуальним. Методику вважають «золотим стандартом» лікування холециститу й жовчнокам’яної хвороби у світовій медицині. Така операція має масу плюсів:

Дає можливість позбутися проблемного органу без розрізів – будуть потрібні лише невеликі проколи на тілі.

Виключає ризик помилки – проводиться із використанням спеціальної оптичної техніки й ряду сучасних інструментів.

Проходить без ускладнень – закрита методика проведення втручання значно знижує ризик занесення інфекції й утворення спайок та гриж у післяопераційному періоді.

Є малоінвазивним способом хірургічного лікування – завдяки цьому вдається уникнути післяопераційних рубців. Також у пацієнтів менше проявляється больовий синдром.

Сприяє скороченню відновного періоду – 1-3 дні госпіталізації та 5-7 днів на повернення до звичного способу життя.

 

ГРИЖІ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ

 

Одне з найчастіших захворювань в загальній хірургії грижі черевної стінки, які часто зустрічається і успішно лікуються у Любешівській багатопрофільній лікарні

Пахова грижа – це патологічне випинання очеревини в просвіт пахового каналу. Зовні це проявляється як наявність пухлино подібного утворення в паховій ділянці. Вмістом грижі може бути петля кишки, сальник, або маткова труба і яєчник у жінок.   

Основні симптоми пахової грижі:

  1. припухлість в паховій області, яка збільшується при кашлі та напруженні, а також в положенні тіла стоячи;
  2. тягнучі болі, що посилюються при кашлі, чханні, різких рухах, тривалій ходьбі, напруженні тощо;
  3. хворобливість і дискомфорт при ходьбі, під час підняття важких предметів, присідання, м'язових напругах;
  4. дискомфорт і розпираюче відчуття тяжкості внизу живота.

За відсутності своєчасного лікування пахової грижі може розвинутися перитоніт і утискання пахової грижі. Утискання грижі - один з найбільш небезпечних наслідків цієї медичної проблеми. Воно супроводжується спазмом м'язів грижових воріт, підвищенням тиску всередині очеревини, стисканням судин і внутрішніх органів, які потрапили в грижовий мішок. Тому, відсутність адекватних заходів при паховій грижі, наслідком чого є перитоніт і утискання, можуть призвести до смерті хворого

«Золотим стандартом» у лікуванні пахових гриж є герніопластика за Ліхтенштейном. Це такий метод операції, при якому паховий канал укріплюється спеціальним сітчастим ендопротезом. Під час операції досягаються дві мети: ліквідовується власне грижа і за допомогою сітки створюється додатковий каркас, який перешкоджає утворенню грижі у майбутньому.

Якщо ви почали підозрювати у себе пахову грижу, помітили симптоми захворювання, негайно зверніться до хірурга.

Пупкова грижа утворюється в області пупкового кільця.

Скарги у пацієнтів стандартні – наявність випинання, хворобливість і дискомфорт. Нерідко перебіг грижі ускладнюється защемленням вмісту із-за малих розмірів дефекту. У будь-якому випадку, пацієнтам, щоб позбутися патології, рекомендовано провести операцію – пластику пупкової грижі (кили).

Симптомами небезпеки для пацієнта вважаються сильні і гострі болі в області пупка, нудота, блювота і неможливість вправити випинання в черевну порожнину. Такі скарги вимагають негайного звернення до лікарні.

Лікувати пупкової грижі у дорослих рекомендовано виключно хірургічним методом. Серед них найбільш ефективні такі:

  1. грижепластика власними тканинами полягає в зашиванні дефекту за допомогою синтетичних ниток, що не розсмоктуються. Ризик рецидиву становить 0-14%. Знеболювання – місцева або загальна анестезія;
  2. грижепластика синтетичним імплантом (сіткою). При цьому методі сітчастий імплант встановлюють між очеревиною і апоневрозом, зашиваючи дефект нитками. Таким чином, формується подвійний пласт тканин і черевна стінка істотно зміцнюється. Наркоз – загальний або місцева анестезія. Ризик рецидиву коливається в межах 3%;

Якщо ви почали підозрювати у себе грижу черевної стінки ,  помітили симптоми захворювання, негайно зверніться до хірурга


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь