Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

ЗБЕРЕЖЕМО ЖНИВА ВІД ПОЖЕЖ!

Дата: 25.07.2023 12:04
Кількість переглядів: 824

Фото без опису

Щоб жнива пройшли без втрат Камінь-Каширське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області нагадує керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств, що до початку збирання врожаю вся збиральна техніка та агрегати повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежегасіння – вогнегасниками.

Від того як в господарстві подбали про стан техніки, що задіються на жнивах та підготували поля, у великій мірі залежить захист врожаю від пожеж. Дрібниць і прорахунків при підготовці до хлібозбирання не повинно бути.

З метою не допущення пожеж в період збирання врожаю нагадуєм правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись в період підготовки та збирання зернових:

  • перед початком дозрівання колосових, хлібні масиви необхідно обкосити та оборати захисною смугою шириною не менше 4 метрів;
  • хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 гектарів;
  •  безпосередньо на масиві площею понад 25 гектарів, з якого збирається врожай, необхідно мати трактор з плугом на випадок пожежі;
  • у період збирання забороняється спалювання стерні, після жнивних залишків та розведення багать; площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 квадратних метрів;
  • протипожежні розриви між скиртами мають бути не менше 20 метрів, відстань від скирт до ліній електропередач – 15, до доріг – 20, до будівель та споруд  - 50 метрів; скирти на відстані 5 метрів від основи повинні бути проорані захисними смугами не менше 4 метрів завширшки.

         Дотримання цих правил пожежної безпеки допоможе уникнути пожеж на хлібних нивах.

До початку жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками. 

Вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме: 

-  комбайни і трактори: - двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами – хлопушками; 

-  автомобілі: - справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою; 

- паливозаправники: - трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0.05 м3, штиковою лопатою, кошмою. 

Вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бірку з вказанням дати перезарядження. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування. Усі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси». Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальними металевими ланцюгами, які торкаються землі. Всі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками – ємністю з водою, пристосованою для пожежогасіння, та трактором з плугом. Хлібні поля в період молочно-воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг, будівель та споруд необхідно обкосити та обгорати захисними смугами не менше 4 м завширшки. В період дозрівання зернових поля також необхідно розбити на ділянки не більше 25 га, зробивши прокоси 8 метрів завширшки та проорювання 4 м. В місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні панно.

Паралельно з підготовкою до жнив триває заготівля грубих кормів для худоби. Для запобігання пожеж в місцях заготівлі та зберігання грубих кормів слід чітко дотримуватись вимог пожежної безпеки. Відстань між сусідніми скиртами повинна бути не менше 20 м. У разі встановленні скирт попарно – відстань між скиртами в парі не менше 6 метрів, а між парами скит не менше 30 м. Скирти необхідно встановлювати на відстані не ближче 20 м від доріг, 15 м – від ліній електромереж, 50 м – від будівель та споруд. Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 м2. Скирти сіна та соломи на відстані 5 м від їх основ слід обгорати захисною смугою на менше 4 м завширшки. В сіносховище закладати сіно масою не більше 200 тон. Сіно необхідно складувати в конічні стоги (копиці) або під навіси сухим. Розриви між стогами (копицями) з сіном, що має підвищену вологість, повинні становити не менше 20 м. У стогах (копицях) сіна з підвищеною вологістю, схильного до самозаймання, необхідно впродовж 60 днів після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою ртутних термометрів, які вставляють у металеві труби і розміщають у стозі на різній глибині. Якщо температура перевищує 50гр.С, стіг слід розібрати, сіно просушити. Місця зберігання грубих кормів необхідно обладнати справним блискавкозахистом. Для запобігання підпалів місця зберігання грубих кормів слід забезпечити цілодобовою фізичною охороною. 

Керівникам господарств нагадуємо, що всі особи, задіяні в збиральній компанії, повинні пройти навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та мати спеціальні посвідчення. Камінь-Каширське районне управління Головного управління ДСНС України у Волинській області звертається до керівників сільгосппідприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків.

Пам’ятайте, що суворе дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі !!!

 

 

 



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь