ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОПОНУЄ, ЩОБ 8 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЛИ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ 1939-1945 РОКІВ

Дата: 08.05.2023 14:23

Фото без опису

Президент Володимир Зеленський  пропонує, щоб 8 травня відзначали День пам'яты та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, а не День пам’яті та примирення.

Сьогодні, 8 травня, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України як невідкладний Проект Закону України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Документ передбачає зміни до існуючого законодавства.

Замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні День  пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щорічно 8-го травня.

«Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І нікому не дамо стерти роль українців у цій перемозі, наших людей, того покоління, про яке бережемо пам'ять майже в кожній нашій родині.

Ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу. Зло ми знищували разом! Так само, як разом протистоїмо зараз аналогічному злу», - Володимир Зеленський.

За повідомленням Голови ВРУ Руслана Стефанчука, внесений Президентом України Проект Закону буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.