Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

УВАГА! ВАРТО ЗНАТИ

Дата: 28.04.2023 10:34
Кількість переглядів: 1219

Фото без опису

Неправильне або недбайливе поводження з  твердими чи рідкими побутовими нечистотами створює умови для забруднення водоносного горизонту, а зважаючи на те, що велика кількість населення користується водою з  індивідуальних неглибинних свердловин, є висока імовірність щоденного отруєння важкими металами, поверхнево — активними речовинами, нітратами, патогенним бактеріями та паразитами. 

Більшість важких металів дуже токсично впливають на людський організм - викликають прямий некроз або онкологічний процес в життєво — важливих органах, поверхнево — активні речовини, емульгатори,  які найбільше знаходяться в пральних порошках, шампунях, потрапляючи в людський організм, не виводяться з нього, замінюючи живі природні тканини наших органів, а в подальшому — можуть викликати нетипову імунну реакцію із розвитком системних захворювань організму та тотальним ураженням  суглобів, серця, легень.

  Нітрати, в свою чергу, попадаючи в людський організм,  звязують гемоглобін та не дають можливості доносити кисень до наших тканин. При цьому від нітратів дуже страждають люди з вже наявною серцево — легеневою патологією,  а найбільш вразливі  - діти віком до року,  в яких нітратне отруєння через воду або харчові продукти може викликати раптову смерть. Тому, відповідальне поводження з відходами — це надзвичайно важливо.

 Нагадуємо, що при відсутності можливості скидати каналізаційні води в централізовані мережі,  можна облаштувати індивідуальні малі очисні споруди або септик. При цьому всі його конструкції повинні бути непроникними для запобігання забруднення грунту.  Вигреби, септики чи малі очисні споруди повинні бути розташовані на віддалі  не менше 20 метрів від колодязів чи свердловин вашого господарства та сусідів  і щонайменше 50 метрів від громадських джерел водопостачання (артсвердловин, громадських колодязів, водою з яких користується багато людей). Тому, на початку будівництва власного житлового будинку за правилами добросусідства необхідно узгодити оптимальне розташування каналізаційних мереж та споруд,  дотримуватись  нормативної відстані від  джерел водопостачання. Для запобігання виникнення неприємних запахів  вигреби, компостні ями,  надвірні вбиральні  повинні бути розташовані не менше, як за 20 метрів від стін житлового будинку, ігрового майданчика,  місця громадського відпочинку.

     Окремо зупинимось на спалюванні сміття.  При спалюванні побутового  сміття, більшість якого — це поліетилен та пластик,  утворюються вкрай токсичні та канцерогенні сполуки, такі як оксид азоту, сірки, феноли, токсичні вуглеводні, діоксин, сполуки свинцю, ртуті та фосфору. Все це дуже швидко при вдиханні потрапляє в наш організм та призводить до катастрофічних наслідків.  Спалювання трави та листя часто завершується масовими пожежами торфяників, лісових масивів,  що в свою чергу є масовим знищенням природного ареалу  фауни та флори. Тому, наголошуємо ще раз:  категорично заборонено спалювати сміття незалежно від його складу (чи то листя дерев, чи трава, чи побутові відходи) як на своїй присадибній ділянці, так і поза населеним  пунктом.

               Ми повинні жити не лише сьогоднішніми потребами, а й дбати про стан    природи завтрашнього та майбутніх днів.

                        Будьмо свідомими: бережіть себе та навколишній світ!

                                                        

                                                    Камінь - Каширське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

у Волинській області

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь