ПРОГОЛОСУЙ ЗА «ЄВРОПЕЙСЬКЕ ДЕРЕВО РОКУ» - ВІДДАЙ СВІЙ ГОЛОС ЗА УКРАЇНУ
Цього року Україна вперше взяла участь у всеєвропейському конкурсі «Європейське дерево року» і через війну у 2022 році не відбувся національний конкурс. Тому ГО "Екосфера" без конкурсу на свій розсуд номінувала на всеєвропейський конкурс відому яблуню-колонію з Кролевця, що на Сумщині.
ГО "Екосфера" та їх європейські колеги вважають, що яблуня-колонія з Кролевця має усі шанси стати європейським Деревом 2023 року. А для цього потрібні голоси людей.
Кожен учасник голосування голосує за два дерева. Тому кожен українець може проголосувати за наше українське дерево і ще одне - історія якого йому сподобається.
Голосувати може кожен! Важлива ваша підтримка!
Як голосувати?
Для того, щоб віддати свій голос, вам достатньо:
- зайти на сайт https://www.treeoftheyear.org/uk/vote
- обрати 2 дерева, які вам найбільше сподобались;
- натиснути «Голосування», ввести свій e-mail та проголосувати.
У чому особливість яблуні-колонії з Кролевця?
Яблуня у Кролевці зростає у вигляді куща і займає площу 0,1 га. Її вік сягає 220 років. За легендою вона була посаджена садівником місцевого князя на знак любові князя до своєї дружини.
У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного вкорінення гілками. Віття нахиляється до землі і пускає коріння, коли один із стовбурів відмирає. Так яблуня продовжує собі життя.
Набравшись сил, вже не гілки, а дерева піднімаються знову догори, рясно вкриваючись квітками навесні і червоно-білими, приємними на смак яблуками восени. Квітує вона щороку, але щоразу плодоносить тільки одна її половина, а друга частина відпочиває. Яблука на смак солодкі і терпкі. Місцеві назви сорту «Лозівка», «Кручена», «Княжа».
Тамтешні жителі розповідають, що досі нікому не вдалося переприщепити яблуню на іншу прищепу. Також кажуть, що вона цілюща – до неї приходять доторкнутись важкохворі люди і вона зцілює.
Яблуня-колонія пережила І та ІІ Світові війни у минулому столітті. Вона була свідком Голодомору у 1932-1933 роках в Україні, рятуючи селян від смерті. Також їй вдалося вціліти під час особливо жорстоких боїв, які велись на Сумщині весною цього року під час російської агресії, і вона знову зацвіла та дала плоди.
Голосування триває до 28-го лютого!
Діліться з друзями та поширюйте інформацію!
https://www.treeoftheyear.org/uk/vote
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)