УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНЕ ПЕЧИВО!

Дата: 26.01.2023 16:53

Держпродспоживслужба виявила високий вміст акриламіду в печиві.

До уваги споживачів та операторів ринку. RASFF повідомляє про виявлення невідповідності в печиві.

До Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 12 січня 2023 року № 2022.7376-fup 4, стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що було виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania ) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021).

Зазначимо, що акриламід- органічна сполука, що проявляє сильні нейротоксичні властивості. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів. До симптомів ураження належать: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Контакт акриламіду із очима спричиняє ураження кон’юнктиви, пошкодження рогівки ока. Вдихання пари або пилу може привести після прихованого періоду до серйозного ураження нервової системи.

Звертаємо увагу операторів ринку, у разі наявності в обігу на території Любешівської ТГ зазначеної продукції, просимо вжити заходи щодо вилучення її з обігу відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також проінформувати Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області або Камінь-Каширське районне управління Держпродспоживслужби у Волинській області: вул. Покровська 4, смт. Любешів, Волинська область, 44200, тел. : +380 3362 21367.