У ЛЮБЕШІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДБУЛАСЯ СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ: жителі формували завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади

Дата: 22.11.2022 15:24

18 вересня в Любешові відбулося засідання Стратегічної сесії з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Любешівської селищної територіальної громади.

Необхідність розроблення цього нового виду містобудівної документації на місцевому рівні передбачено Законом України від 24.07.2021 №711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель».

Як поінформували фахівці під час заходу, Комплексний план просторового розвитку території громади – це документ, який дає можливість перетворити бачення щодо майбутнього громади в інструмент управління її розвитком. Він вирішує у межах території усієї громади наступні питання:

визначення функції території;

– забезпечення соціальною, транспортною та інженерною інфраструктурою;

– формування сприятливого середовища для мешканців;

– створення умов для розвитку місцевого бізнесу та залучення інвестицій.

В процесі розроблення Комплексного плану до того ж інвентаризуються ресурси громади (земельні, лісові, водні), надра, а це – одна із передумов їх ефективного та раціонального використання.

Під час Стратегічної сесії учасники  обговорили  подальший розвиток нашої громади, напрацьовані пропозиції щодо використання тих чи інших територій, будівництва певних об’єктів промислового, культурно-розважального, соціально-побутового призначення та об’єктів інфраструктури.

Ці пропозиції будуть враховані при формуванні завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Любешівської селищної  територіальної громади.

Процес розроблення плану відповідно до чинного законодавства довготривалий.  Термін дії майбутнього Комплексного плану – необмежений.