ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ГРОМАДИ - ШТРАФ

Дата: 18.05.2022 15:24

Любешівська селищна рада звертається до всіх керівників підприємств та організацій, суб'єктів господарської діяльності різних форм власності, а також власників приватних домоволодінь

з проханням підтримувати належний санітарний та естетичний стан громади, забезпечити своєчасне прибирання, скошування трави, бур'янів на прилеглих та закріплених територіях.

Пунктом 3.2 Правил благоустрою населених пунктів територіальної громади Любешівської селищної ради зазначається, що «Рішення селищної ради та виконавчого комітету щодо благоустрою територій населених пунктів є обов’язковим для виконання підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємствами, підприємцями, громадянами територіальної громади”.

Пункт 7.2 Правил благоустрою визначає, що «Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається:

щодо насаджень, які перебувають у комунальній власності – на виконком селищної ради та визначені ним підприємства, в інших формах власності – на відповідних землевласників і землекористувачів;

• на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, - на власників (користувачів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд, а також на власників будівель побуту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я;
  • на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства.
  • На приватних садибах і прилеглих ділянках ділянках – на їх власників»

Для контролю за виконанням Правил благоустрою в Любешівській селищній раді працює інспектор з благоустрою.

Виконавчий комітет Любешівської селищної ради уповноважив інспектора з благоустрою на складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою території Любешівської селищної ради. У разі, якщо інспектором з благоустрою будуть виявлені факти порушення благоустрою території, ця посадова особа повідомляє відповідальних за утримання об’єктів благоустрою про необхідність усунення порушення у сфері благоустрою та встановлює термін, необхідний для усунення. У випадку неусунення порушення, після закінчення терміну, встановленого для усунення,  складається протокол про адміністративне правопорушення.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб та підприємців  – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Порушеннями правил благоустрою вважаються:

• неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора), стоянка транспортних засобів на газонах, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв, відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами, несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення сміття, виконання робіт з благоустрою без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, виданого селищною радою, відсутність огорожі на місці розриття, відсутність урн для сміття, тощо.

Важливо!

До порушень правил поводжень із твердими побутовими відходами належить також відсутність укладеного договору на послуги з вивезення побутових відходів незалежно від статусу споживача (фізична чи юридична особа).

Чистота та порядок в нашій громаді залежить від кожного з нас,

зробимо нашу громаду чистою та привабливою!