ЗА НЕЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МОЖНА СІСТИ ДО В'ЯЗНИЦІ

Дата: 01.04.2022 11:19

Фото ілюстративне

24 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон №7146  «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану».

Тепер використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку або власного збагачення, караєтиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дії, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Право розслідування вказаних злочинів закріплюється за слідчими органів безпеки.