РАДЬТЕСЬ ЗІ СВОЇМИ ЛІКАРЯМИ І РОБІТЬ ЩЕПЛЕННЯ ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ: у Любешівській селищній раді обговорили важливість вакцинації від поліомієліту

Дата: 16.02.2022 13:57

Учора проведено робочу зустріч заступника генерального директора ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» Надії Костирки та завідувача Любешівського відділення Камінь-Каширського відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» Олени Іванчук  із заступником голови Любешівської селищної ради  Володимиром Сергійчуком.

Йшлося про проведення першого етапу кампанії імунізації проти поліомієліту дітей віком до 6 років на території Любешівської територіальної громади.

Обговорено причини низьких показників вакцинації, напрацьовано шляхи  покращення їх виконання.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке може призвести до паралічу всього тіла, а в деяких випадках до летального ефекту. Ліків проти поліомієліту не існує! Єдиним способом боротьби з хворобою є вчасна вакцинація дитини.

Своєю чергою присутні фахівці зазначили, що вакцина від поліомієліту, яка забезпечуються державою цілком безпечна, якісна, зареєстрована та дозволена для використання в Україні.

Аналогічна зустріч відбулася і з директором КНП «ЦПМСД Любешівської селищної ради»  Наталією Ланевич та медичним директором згаданої установи   Світланою Трохимук.

Медики наголошують, що поліомієліт (поліо) — це дуже небезпечне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках до смерті.

Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення!

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:

• у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
  • у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини достатньо, щоб  сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Якщо у Вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою  поліомієлітною вакциною (ІПВ), будь ласка, негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра!