Патронатна сім’я: особливості соціальної зайнятості

Дата: 17.11.2021 16:50

На семінар для безробітних 16 листопада 2021 року до Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості завітали соціальні партнери – завідувач сектору «Служба у справах дітей» Любешівської селищної ради Тетяна Будько та завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Камінь-Каширської РДА Оксана Демих.

Фахівці поінформували присутніх про особливий вид соціальної зайнятості - патронатну сім’ю, розповіли про те, як створити патронатну сім’ю, яких навиків, умінь, професійних здібностей, високих моральних якостей вимагає така робота.

Учасники семінару дізнались, що патронат над дитиною - це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім'ї надає послуги з догляду, виховання і реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини і відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома.

Оскільки надання послуг з патронату над дитиною – це вид тимчасової зайнятості (здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя) і, відповідно, зараховується до стажу, цей шляхетний вчинок також може стати видом зайнятості для безробітних.

Сімейний патронат – це надзвичайно важлива "швидка сімейна допомога" дитині та її сім'ї, яка передбачає:

- тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатних вихователів;

- комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин;

- за неможливості повернення дитини у свою сім'ю – пошук для неї нової люблячої родини.

«Сьогодні в області уже є позитивні приклади, коли люди стали патронатними батьками, проте на Любешівщині патронатне батьківство ще не увійшло в практику, тим паче, потреба в таких батьках є» - повідомила Оксана Василівна.

Під час зустрічі фахівці дали відповіді на запитання, які цікавили безробітних.

Фахівці також наголосили, що якщо кого зацікавила дана інформація і ви не байдужі до долі дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, маєте позитивний досвід виховання власних дітей та хотіли б допомогти дітям відчути тепло сімейного виховання, можуть звертатись за додатковою інформацією до сектору "Служба у справах дітей " Любешівської селищної ради.