У ЛЮБЕШІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ 14-ТОМНЕ ВИДАННЯ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Дата: 23.04.2021 17:14

Сьогодні у Любешівській громаді презентували  14 томів текстів Лесі Українки.

Книгу видали до 150-ї річниці від Дня народження письменниці.

Представили мешканцям громади унікальний багатотомник народний депутат України Ірина Констанкевич, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки  Анатолій Цьось, проректори Наталія Благовірна та Юрій Громик, які завітали з візитом до нашої громади з нагоди офіційної презентації видання.

Науковці розповіли як створювали та опрацьовували зібрання творів. У 14 томів увійшли всі, знайдені на сьогодні тексти письменниці. Окрім того, науковці відновили фрагменти і матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях.

За словами проректора Волинського національного університету ім. Лесі Українки Юрія Громика, для впорядкування текстів Лесі Українки  було створено 14 авторських колективів, встановлення основних варіантів, а також фіксації відмінності, фрагментів за допомогою аналізу автографів та першодруків. Паралельно тривала робота над коментарями та примітками, передмовами, покажчиками, ілюстративними блоками. Якби не те, що ці фахівці вже мали багаторічний досвід роботи з текстами Лесі і частково напрацьований матеріал, редакційна підготовка тривала би досі.

Відтепер повне нецензуроване зібрання творів письменниці у 14-ти  томах поповнить бібліотечний фонд нашої громади. Це унікальне видання представники вишу подарували Публічній бібліотеці Любешівської селищної ради.

Після презентації Любешівський селищний голова Олег Кух та ректор ВНУ Анатолій Цьось підписали Угоду про співпрацю між Любешівською селищною радою та Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Цей договір спрямований на взаємну співпрацю та залучення наукового потенціалу Університету до розвитку економічної та гуманітарної сфери Любешівської громади.