У ЛЮБЕШОВІ МОЖНА ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Дата: 21.04.2021 13:44

Вчора, 20 квітня 2021 року, Любешівський селищний голова Олег Кух провів робочу зустріч з начальником Камінь-Каширського бюро правової допомоги Інною Бондар. Обговорили ряд питань щодо практичної діяльності вищезазначеної установи та  надання консультаційних  послуг з безоплатної правової допомоги у нас в громаді.

За словами очільниці Камінь-Каширського бюро наразі широкого масштабу набувають роз'яснення щодо питань земельної реформи. У землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок виникає багато запитань, тому працівниками БПД надаються й консультації з питань, які виникають у сфері земельних відносин.

«Ми живемо і працюємо у період значних змін, впроваджуються реформи, а тому дуже важливо, щоб наші люди знали, що можуть звернутися та отримати безоплатну правову допомогу, а також якомога більше знали про свої права та можливості для їх захисту, орієнтувалися у чинному законодавстві» - наголосив очільник Любешівської громади Олег Кух.

Отже, отримати безоплатну правову допомогу жителі Любешівської громади можуть за адресою: смт Любешів, вул. Свободи, 12, 2-й поверх, тел.: (03362) 3-00-93.

Прийом громадян проводиться щовівторка з 10.30 год – 15.30 год. (М.т. 097 633 1286).

( Камінь-Каширське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, 8. Тел.: (03357) 2-23-03. (пн-пт з 9:00 до 18:00). kamin-kashyrske@legalaid.lt.ua)

До відома:

31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року запроваджується ринок землі.

Запровадження ринку землі в Україні відбудеться в два етапи, а саме: перший етап розпочинається з 1 липня 2021 р., а другий етап - з 1 січня 2024 року. На першому етапі скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення для громадян України, а на другому етапі право на купівлю землі отримають юридичні особи.

З переходом на другий етап буде змінено не тільки суб’єктів-учасників ринку землі, а й граничний розмір концентрації землі в «одних руках». Так, площа землі, що придбана однією особою з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року не може становити більше 100 га, а з 2024 року не більше 10 тис. га.

До суб’єктів, які зможуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення належать:
а) громадяни України;
б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;
в) територіальні громади;
г) держава.

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності не підлягають продажу. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельнихділяноксільськогосподарськогопризначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.
Із прийняттям Закону про ринок землі виникає чимало запитань, а тому під час такої реформи всім варто бути обізнаними і для цього потрібно консультуватися з юристами.