Торгівля рідкісними рослинами карається штрафом!

Дата: 05.03.2020 10:46

Шановні жителі Любешівщини!

Щороку у весняний період розпочинається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Збирання таких рослин як підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна призводить до знищення цілих популяцій їх окремих видів. Тому наголошуємо, що відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за збут та придбання вищевказаних рослин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Звертаємо вашу увагу на те, що заборона стосується і тих рослин, занесених до Червоної книги України, які «нібито» вирощені у себе на клумбі біля будинку.