Сімейні фермерські господарства зможуть скористатись податковими пільгами і програмами підтримки сільгоспвиробникам

Дата: 02.12.2019 16:26

Змінами від 2016 року до Закону України «Про фермерське господарство» та від 2018 року до Податкового Кодексу України  передбачено можливість створення фермерського   господарства    без   статусу   юридичної   особи , як фізична особа – підприємець  платник єдиного податку 4 групи . Площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні членів такого фермерського господарства становить від 2 до  20 гектарів.

Міністерство юстиції України надало роз’яснення щодо порядку реєстрації договору (декларації) про створення такого фермерського господарства.  До введення в дію оновленого Єдиного державного реєстру  реєстрація ФОП – голів сімейних фермерських господарств здійснюватиметься згідно з  роз’ясненням. Запровадження механізму реєстрації  надає можливість економічно активним селянам  скористатись податковими пільгами і державними програмами підтримки, передбаченими для сільськогосподарських товаровиробників і сімейних фермерських господарств.