У ЛЮБЕШОВІ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ, ЗАПАЛИВШИ СВІЧКИ ПАМ’ЯТІ

Дата: 23.11.2019 19:30

Голодомор – у ці дев'ять букв вмістилися два роки жахливих подій в Україні  1932-1933 років, які забрали в небуття життя майже чотирьох мільйонів українців і ще більше шести мільйонів – ненароджених дітей.

Сьогодні, 23 листопада 2019 року, в пам’ять про десять мільйонів невинних людей, загиблих від штучного голоду, жителі Любешівської громади зібралися на центральній площі селища аби вкотре запалити свічку пам’яті та долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Розпочався захід загальнонаціональною хвилиною мовчання.

«Ніколи не забудемо, нізащо не допустимо повторення цієї страшної трагедії, повторення знущання над українським народом. В знак пам’яті нехай сьогодні у кожному куточку України запалиться свічка, нехай кожен українець схилить голову перед пам’яттю загиблих від страшного голоду 1932-33 років» - зазначив ведучий, закликаючи присутніх запалити свічки.

Благочинний Любешівської округи УПЦ  Анатолій Шкара виголосив проповідь, у якій закликав до збереження пам’яті про цей страшний злочин. «Вшановуючи річницю Голодомору, ми віддаємо данину пам’яті мільйонам синів і дочок України, загиблих від штучного голоду» - зазначив о.Анатолій, а також закликав усіх до молитви, пом’янути невинно убієнних голодом в Україні наших братів і сестер.

Скорботна акція завершилася піснею про голодомор «Свіча» у виконанні працівника Центру культури та дозвілля селищної ради Віктора Оласюка.