ОБГОВОРЕННЯ НОВОГО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ

Дата: 23.07.2019 15:54

Сьогодні, 23 липня 2019 року, Любешівський селищний голова Олег Кух  взяв участь у  нараді обласної державної адміністрації, на якій розглянули пропозиції Мінрегіону щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів регіону.

Облдержадміністрацією були направлені пропозиції на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо укрупнення районів та можливі конфігурації. Заступник начальника управління містобудування та архітектури Віталій Швай розповів, що деякі пропозиції міністерством були враховані, а деякі – ні.

Регіональна робоча група  сформувала модель проекту адміністративного устрою Волинської області: чотири райони – Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Камінь-Каширський. Проте в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонують виокремити три райони (без Камінь-Каширського), кількість проектних ОТГ залишити 44 (хоча за перспективним планом області — 71), з них 11 міських, 17 селищних, 16 сільських, – повідомив Віталій Олександрович.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк теж підтримує укрупнення до чотирьох районів.

— Насамперед треба врахувати ті зміни, які можуть бути внесені до перспективного плану. Але загалом ми підтримуємо пропозицію щодо створення чотирьох районів. За територіальною доступністю й розміщенням – це найзручніший варіант. Окрім того, ми маємо переглянути вже створені ОТГ. Є громади, які працюють на своє утримання, а є такі, які ще навіть повертають кошти в державу. Тому, можливий варіант об’єднання вже створених громад, – зазначив експерт.

Загалом, обговорення проекту адміністративно-територіально устрою Волинської області триватимуть. Заплановано також засідання регіональної робочої групи, яка своїм протоколом підтвердить проект облдержадміністрації. Лише тоді – документ з аргументацією відправлять до Мінрегіону – зазначають  на сайті облдержадміністрації.