БДЖІЛЬНИЦТВО - ВИГІДНИЙ БІЗНЕС НА СЕЛІ

Дата: 17.05.2019 12:58

Сучасне бджільництво є важливою галуззю сільського господарства. Цілющі і смакові якості меду відомі людству здавна, тому в безперспективності цієї справи годі сумніватися.

Пасічник Геннадій Котюга з села Підкормілля, який має великий досвід в бджільництві,  називає це не лише захопленням а й видом заробітку.

15 травня 2019 року в рамках дії проекту «Територія майстерності» , на базі Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему «Бджільництво». Захід був надзвичайно цікавим і пізнавальним, під  час якого було презентовано фото та відео пасіки родини Котюги.

Гість семінару розповів, що це сімейна справа:  мама Геннадія почала займатись пасікою, коли йому було 7 років. Тепер бджоляр має своїх більше 30 сімей і цим видом діяльності займається вся його сім’я.

«Бджільництво добре тим, що воно не вимагає постійної присутності власника пасіки біля вуликів. Бджоли прекрасно виробляють мед і без допомоги людини. Людина бере участь лише в процесі виїмки сот і видобутку з них меду. Дохід можна отримувати не тільки від проданого меду, але і від продажу прополісу, воску пилку, а також бджолиної отрути» - переконаний Геннадій Котюга . Крім того, родина Геннадія виробляє воскові декоративні свічки, які також продає.

По закінченню заходу гість підсумував, що витратився лише раз, а дохід отримує з цього постійний і стабільний.