ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: підтримаймо українську культуру і традиції

Дата: 15.05.2019 11:48

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Всіх, хто хоче долучитися до відзначення Дня вишиванки, запрошуємо:

• флешмоб «Українські вишиванки – наче райдуги світанки»

14.00 год.                                       Площа біля Будинку культури Любешівської                                                             селищної ради)

• народознавча година «Вишиванка, моя вишиванка»
  • 14.10 год                                     Мала актова зала Будинку культури                                                             Любешівської селищної ради
  • фотозона

- протягом дня                                   Центральна площа селища (в разі                                                                                несприятливих погодніх умов – фойє БК

Пам'ятка:     Вишиванка – візитна картка України. Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Протягом багатьох століть вишита сорочка використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.