Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

Звіт про підсумки роботи зі зверненнями громадян в Любешівській селищній раді за 9 місяців 2018 року

Дата: 21.11.2018 12:42
Кількість переглядів: 930

Рішення виконкому

 

Робота зі зверненнями громадян у Любешівській селищній раді протягом 9 місяців 2018 року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №108/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, розпорядження селищного голови від 05.03.2017  №26 «Про затвердження Порядку організації та проведення особистого і виїзного прийомів громадян керівництвом Любешівської селищної ради».

На виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» Любешівською селищною радою вживаються заходи щодо забезпечення прав громадян на звернення.

 У Любешівській селищній раді щоквартально проводиться аналіз роботи із зверненнями громадян.  На засіданні виконкому селищної ради розглянуто питання про підсумки роботи із зверненнями громадян за I квартал 2018 року (протокол від 11.05.2018 № 9) та за I півріччя 2018 року (протокол від 10.08.2018 № 12). За результатами розгляду прийняті відповідні рішення виконкому від 11.05.2018 р. № 6 та від 10.08.2018 р. №6.

Розпорядженням селищного голови від 05.03.2017 №26 затверджено графік особистого прийому громадян посадовими особами Любешівської селищної ради, яким передбачено проведення на місяць двох прийомів  селищного голови та секретаря селищної ради та по одному прийому заступниками селищного голови. До відома жителів громади графік прийому громадян розміщений на інформаційному стенді у фойє приміщення райдержадміністрації та на офіційному веб-сайті Любешівської селищної ради.  Так, протягом звітного періоду селищним головою було проведено 14 особистих прийоми громадян , за результатами яких зареєстровано 26 звернень. Основними питаннями, з якими люди звертаються до голови, є питання комунального господарства, житлової та аграрної політики.

Слід зазначити, що в непоодиноких випадках прийом громадян протягом робочого часу здійснюється, незалежно від затвердженого графіку, що в значній мірі сприяє попередженню виникнення скарг.

Крім того, проведено дві «прямі телефонні лінії» з селищним головою згідно графіка, затвердженого головою Любешівської селищної ради 17.07.2018 року. Так, через «пряму телефонну лінію» зареєстровано 2 звернення, які на даний момент перебувають у стадії вирішення.

З метою зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми жителів територіальної громади, невідкладного вжиття заходів щодо припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян, порушених внаслідок недодержання вимог законодавства про звернення громадян у селищній раді щоденно, крім вихідних та святкових дій з 08.00 до 17.00 години функціонує “телефон довіри”.

Аналізуючи кількість звернень за 9 місяців 2018 року до Любешівської селищної ради, слід зазначити, що за даний період надійшло 939 звернень громадян. Із загальної кількості звернень, поштою надійшло 911, в т.ч. 19 звернень надійшло через вищестоящі органи (гаряча урядова лінія  та Любешівська РДА) та 28 - на особистому прийомі. Всього за звітний період звернулось 1369 громадян.

Протягом звітного періоду зареєстровано 21 колективне зверненння, з яких 1 надійшло повторно.

У зверненнях, що надійшли на розгляд до селищної ради за 9 місяців 2018 року, громадянами було порушено 943 питанння. З них: 729 питань вирішено позитивно, 93 – відмовлено у задоволенні, на 79 – надано роз’яснення згідно чинного законодавства. На кінець звітного періоду на розгляді перебуває ще 34 питання.

Аналізуючи тематику звернень, варто зазначити, що питання аграрної політики і земельних відносин залишаються найбільш актуальними. Так, протягом звітного періоду у зверненнях до Любешівської селищної ради порушено 703 таких питання (75% від усіх питань), з яких 571 вирішено позитивно, на 31 – надані роз’яснення, а на 78 звернень надана відмова у задоволенні відповідно до чинного законодавства.

Вагому частку у структурі усіх звернень становлять питання соціальної політики та соціального захисту населення – 159 звернень, що становить 17% усіх звернень. Майже усі з них вирішено позитивно.

Далі ідуть питання :

 • комунального господарства – 36(4%);
 • житлова політика – 14(1,5%);
 • питання праці і заробітної плати - 6(0,6%);
 • транспорту і зв’язку - 5(0,5%);
 • забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав та свобод громадян - 4(0.4%);
 • питання діяльності органів місцевого самоврядування -4 (0,4%);
 • питання діяльності підприємств і установ – 4 (0,4%);
 • сімейна та гендерна політика, захист прав дітей - 3(0,3%);
 • молодь, фізична культура і сорт - 1(0,1%);
 • охорона здоров’я – 1 (0.1%)
 • інші -1(0,1%).

 

Слід відмітити, що селищним головою взято під особистий контроль розгляд письмових звернень пільгових категорій. Так, протягом 9 місяців 2018

року надійшло 126 таких звернення, в тому числі від учасників бойових дій - 15 від осіб з інвалідністю – 51, від ветеранів праці -1, від дітей війни  - 6, від членів багатодітних сімей-22, матерів-героїнь 3, від учасників АТО -18, та 3 – від внутрішньо переміщених осіб.

На виконання програми соціального захисту населення Любешівської селищної ради на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням селищної ради №2-4/4 від 23.02.2018р., надається щомісячна матеріальна допомога родинам , які втратили синів в Афганістані та у зоні АТО. Так, протягом звітного періоду з місцевого бюджету виплачено 17500 грн такої допомоги. Крім того, надана матеріальна допомога на поховання непрацюючих громадян селищної ради 23 особам на суму 75000 грн.

До того ж, згідно розпорядження селищного голови №5 від 02.03.2018 року, створено комісію з питань надання одноразової грошової матеріальної допомоги жителям Любешівської селищної ради. Протягом звітного періоду відбулось 6 засідань даної Комісії. Згідно протоколів засідань Комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги жителям Любешівської селищної ради за 9 місяців 2018 року була надана матеріальна допомога на лікування громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах на суму 89300 грн.

Підсумовуючи вище сказане, слід зазначити, що організація роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі в селищній раді. Крім того здійснюється робота із забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, об’єктивної, неупередженої та вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, а також посилення персональної відповідальності керівників виконавчих органів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях мешканців громади, особливо найменш соціально-захищених категорій громадян.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь