A A A K K K
для людей із порушенням зору
Любешівська селищна рада територіальної громади
Волинська область, Камінь-Каширський район

Звіт про підсумки роботи зі зверненнями громадян в Любешівській селищній раді за 1 півріччя 2018 року

Дата: 29.07.2018 12:41
Кількість переглядів: 819

Рішення виконкому

 

Робота зі зверненнями громадян у Любешівській селищній раді протягом ? півріччя 2018 року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №108/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, розпорядження селищного голови від 05.03.2017  №26 «Про затвердження Порядку організації та проведення особистого і виїзного прийомів громадян керівництвом Любешівської селищної ради».

На виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» Любешівською селищною радою вживаються заходи щодо забезпечення прав громадян на звернення.

 У Любешівській селищній раді щоквартально проводиться аналіз роботи із зверненнями громадян.  На засіданні виконкому селищної ради розглянуто питання про підсумки роботи із зверненнями громадян за I квартал 2018 року (протокол від 11.05.2018 № 9). За результатами розгляду прийняте рішення виконкому від 11.05.2018 № 6.

Розпорядженням селищного голови від 05.03.2017  №26 затверджено графік особистого прийому громадян посадовими особами Любешівської селищної ради, яким передбачено проведення на місяць двох прийомів  селищного голови та секретаря селищної ради та по одному прийому заступниками селищного голови. До відома жителів громади графік прийому громадян розміщений на інформаційному стенді у фойє приміщення райдержадміністрації та на офіційному веб-сайті Любешівської селищної ради.  Так, протягом звітного періоду селищним головою було проведено 8 особистих прийомів , за  результатами яких зареєстровано 14 звернень. Основними питаннями, з якими люди звертаються до голови, є питання комунального господарства, житлової та аграрної політики.

Аналізуючи кількість звернень протягом ? півріччя 2018 року до Любешівської селищної ради, слід зазначити, що за даний період надійшло 700 звернень громадян. Із загальної кількості звернень, поштою надійшло 686, в т.ч. 7 звернень надійшло через вищестоящі органи (гаряча урядова лінія  та Любешівська РДА) та 14 - на особистому прийомі. Всього за звітний період звернулось 1094 громадяни.

Протягом ? півріччя 2018 року зареєстровано 14 колективних звернень, з яких 1 надійшло повторно.

У зверненнях, що надійшли на розгляд до селищної ради за ? півріччя 2018 року, громадянами було порушено 700 питань. З них: 494 питання вирішено позитивно, 80 – відмовлено у задоволенні, на 54 – надано роз’яснення згідно чинного законодавства. На кінець звітного періоду на розгляді перебуває ще 67 питань.

Аналізуючи тематику звернень, варто зазначити, що питання аграрної політики і земельних відносин залишаються найбільш актуальними. Так, протягом першого півріччя до Любешівської селищної ради надійшло 524 таких звернення (75%), з яких 368 вирішено позитивно, на 21 – надані роз’яснення, а на 67 звернень надана відмова у задоволенні відповідно до чинного законодавства.

Вагому частку усіх звернень становлять питання соціальної політики та соціального захисту населення – 120 звернень, що становить 17% усіх звернень. Майже усі з них вирішено позитивно.

Далі ідуть питання :

  • комунального господарства – 28(4%);
  • житлова політика – 9(1,3%);
  • питання праці і заробітної плати - 5(0,7%);
  • забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав та свобод громадян - 3(0.4%);
  • питання діяльності органів місцевого самоврядування -3 (0,4%);
  • питання діяльності підприємств і установ – 3 (0,4%);
  • транспорту і зв’язку - 1(0,1%);
  • сімейна та гендерна політика, захист прав дітей - 1(0,1%);
  • молодь, фізична культура і сорт - 1(0,1%);
  • інші -1(0,1%).

Селищним головою взято під особистий контроль розгляд письмових звернень пільгових категорій. Так, протягом ? півріччя 2018 року надійшло 93 таких звернення, в тому числі від учасників бойових дій - 7, від осіб з інвалідністю – 36, від ветеранів праці -1, від дітей війни  - 3, від членів багатодітних сімей-11, матерів-героїнь 1, від учасників АТО -17.

На виконання програми соціального захисту населення Любешівської селищної ради на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням селищної ради №2-4/4 від 23.02.2018р., надається щомісячна матеріальна допомога родинам , які втратили синів в Афганістані та у зоні АТО. Так, протягом звітного періоду з місцевого бюджету виплачено 10000 грн такої допомоги. Крім того, до відзначення річниці Перемоги над нацизмом 50 чоловік отримали допомогу у вигляді продуктових наборів на суму 8500 грн., а до річниці Чорнобильської катастрофи двоє людей отримали допомогу по 1000 грн.

До того ж, згідно розпорядження селищного голови №5 від 02.03.2018 року створено комісію з питань надання одноразової грошової матеріальної допомоги жителям Любешівської селищної ради. Протягом звітного періоду відбулось чотири засідання даної Комісії. Згідно протоколів засідань Комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги жителям Любешівської селищної ради за перше півріччя 2018 року  була надана матеріальна допомога на лікування громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах на суму 57000 грн.

Слід зазначити, що у громаді є ряд проблемних питань, що породжують звернення громадян, повне вирішення яких не завжди можливе на рівні селищної ради. В більшості випадків спори, з приводу яких звертаються громадяни, можливо вирішити лише в судовому порядку, про що їм надається роз’яснення.

Враховуючи, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів місцевого самоврядування, Любешівська селищна рада продовжуватиме роботу по вдосконаленню роботи з розгляду звернень громадян, організації особистого прийому мешканців нашої громади.

В Любешівській селищній раді постійно ведеться роз’яснювальна робота та надаються консультації громадянам про порядок найбільш ефективної реалізації їх конституційного права на звернення. Організація роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі в селищній раді


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь