ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ – ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ (ЛЮБЕШІВСЬКА ОТГ)
У вересні 2018 року створена робоча група з легалізації заробітної плати та зайнятості населення Любешівської селищної ради.
Участь у її роботі беруть Головний спеціаліст-інспектор праці Любешівської ОТГ Андрій Кузьменко та представники Камінь-Каширського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, Любешівського відділення Ратнівського управління Головного управління ДФС у Волинській області, Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області, Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості.
Формою діяльності робочої групи є проведення територіальних рейдових обстеженнь стану оформлення трудових відносин роботодавців з найманими працівниками без попередження суб’єктів господарської діяльності.
Під час рейдового обстеження члени робочої групи обходять суб’єктів господарювання Любешівської ОТГ. Спілкування з роботодавцями та найманими працівниками має декілька завдань: інформаційно-роз’яснювальна робота та превентивний моніторинг дотримання законодавства про працю, зокрема, в належному оформленні трудових відносин. З метою попередження порушень розроблено лист-роз’яснення про відповідальність та розміри штрафів за недотримання трудового законодавства.
За жовтень – грудень 2018 року проведено 14 рейдових обстеженнь в смт Любешів і старостинських округах. Члени робочої групи побували у 146 місцях здійснення господарської діяльності. Як результат - легально оформлені 46 найманих працівників та 18 осіб зареєструвались, як фізична особа – підприємець.
Нагадуємо!
Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн.
За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, будуть нести фінансову відповідальність у таких розмірах:
- 100 мінімальних зарплат – 417300 грн., у разі вчинення роботодавцем перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення.
- 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125190 грн. за наступні порушення:
– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;
- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);
- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Спільні заходи превенції тривають – легальні трудових відносин невідворотні.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)