ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ ЛЮБЕШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Дата: 23.11.2018 12:26

У Любешівській ОТГ визначено переможця конкурсу в рамках бюджету участі Любешівської селищної ради.

Нещодавно у селищній раді відбулося засідання Координаційної ради з питань бюджету участі, під час якого визначено переможця конкурсу в рамках бюджету участі Любешівської селищної ради!

Як вже повідомлялося раніше, Любешівська селищна рада виграла конкурс з відбору ОТГ для участі у проекті «Бюджет участі як інструмент розвитку громади».

Аби залучити громадськість та сприяти розвитку наших населених пунктів, селищна рада вирішила впровадити Бюджет участі у нас в громаді. Було прийняте Положення про бюджет участі Любешівської селищної ради та оголошено конкурс проектів, які можуть бути реалізовані за рахунок цього ж таки  бюджету.

Як зазначив селищний голова, Олег Кух: «Нам не потрібне одноосібне прийняття рішень керівниками. Ми хочемо, щоб жителі нашої громади мали можливість брати участь у її розвитку. Я вважаю, що Бюджет участі – це демократичний крок назустріч нашим людям,  який  дає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів та голосування за них». А також додав, що активність наших громадян в написанні проектів була досить низькою, проте маємо сподівання, що мешканці громади активізуються у майбутньому та використовуватимуть своє право на втілення власних ідей через бюджет участі нашої ОТГ.

Отже, до Любешівської селищної ради був поданий лише один проект, проте якісно підготовлений та без жодних зауважень: «Новій українській школі – нові стандарти санітарно-гігієнічних умов (поточний ремонт внутрішніх санвузлів ЗЗСО «Залізницький ліцей ім. І. Пасевича»)», автор проекту - Кутинець Сергій Григорович – директор ліцею.

Результати голосування :

Залізницький старостинський округ – 284 голоси;

Судченський старостинський округ – 28 голосів;

Ветлівський старостинський округ – 11 голосів;

Залаззівський старостинський округ – 10 голосів;

Великокуріньський старостинський округ – 9 голосів;

Цирський старостинський округ – 9 голосів;

Деревківський старостинський округ – 8 голосів;

Седлищенський старостинський округ -6 голосів;

Селище Любешів – 5 голосів;

Березичівський старостинський округ – 2 голоси;

Любешівсько-Волянський старостинський округ – 1 голос.

Загалом за проект Сергія Кутинця проголосувало      373 мешканці громади.

Для довідок:    Бюджет участі – це можливість мешканців громад визначати та вирішувати нагальні проблеми за рахунок бюджетних коштів. Суть цього механізму така: з місцевого бюджету виділяється певна сума (її затверджує на сесії депутатський корпус), оголошується конкурс проектів, пов’язаний із покращенням життя громади. Кожен мешканець будь-якої громади, що входять в ОТГ, може запропонувати свою ідею (яку проблему хоче вирішити) і взяти участь у конкурсі.  Спеціаліст відповідної ради допомагає  оформити проектну заявку. Потім шляхом голосування визначаються проекти-переможці, які будуть впроваджені.