ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У ЛЮБЕШІВСЬКІЙ ОТГ

Дата: 17.05.2018 20:26

Сьогодні, 17 травня 2018 року, в Україні святкують Всесвітній день вишиванки.

У цей день безліч людей одягає вишиванку на навчання, роботу, прогулянки…. Ходять у вишиванках не лише в Україні — ті, хто знаходяться за її межами, також підхопили відносно нове свято, і вишиті сорочки у третій четвер травня можна побачити в Нью-Йорку, Торонто та інших великих містах за кордоном.

Працівники  Любешівської селищної ради також підтримали свято і одягнули вишиванки, тим самим виразили свою національну, громадянську позицію та свідомість.

До відома: Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році, яка запропонувала однокурсникам якогось дня разом одягати вишиті сорочки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. У 2018 році Україна святкуватиме його вже одинадцятий рік поспіль.