ЛЮБЕШІВСЬКА ОТГ ПРОЙШЛА ВІДБІР ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОЕКТІ

Дата: 12.05.2018 23:15

Любешівська селищна рада виграла конкурс з відбору ОТГ для участі у проекті «Бюджет участі як інструмент розвитку громади».

Конкурс реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

З-поміж 36-ти ОТГ перевага була надана 6-ом ОТГ, серед яких – Любешівська.

Ми надали найбільш переконливі аргументи важливості реалізації проекту у громаді та довели, що готові виділяти із місцевого бюджету кошти на впровадження бюджету участі.

Отож, днями депутат селищної ради Олена Ковальчук та член ініціативної групи селищної ради, голова громадської організації «Сприяння» Сергій Кутинець їдуть до Львова, аби взяти участь у дводенному семінарі з впровадження громадських бюджетів участі.

Наша громада, як переможець конкурсу, отримає :

• Експертно-консультаційний супровід для запровадження у громаді бюджету участі;
• Проведення безкоштовного навчання для бажаючих активістів, які планують подати свої пропозиції на конкурс проектів;
• Зйомку відеопроморолика про громаду, який можна буде використати для просування та промоції ОТГ;
• Пакет методичних матеріалів.

Допомога, яку надаватиме Західноукраїнський ресурсний центр, охоплюватиме комплекс консультаційних, інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, направлених на підвищення спроможності жителів громад самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Очікується, що такий процес буде закріплений у нормативних документах відповідних ОТГ.

Для довідок:
Бюджет участі – це можливість мешканців громад визначати та вирішувати нагальні проблеми за рахунок бюджетних коштів. Суть цього механізму така: з місцевого бюджету виділяється певна сума (її затверджує на сесії депутатський корпус), оголошується конкурс проектів, пов’язаний із покращенням життя громади. Кожен мешканець будь-якої громади, що входять в ОТГ, може запропонувати свою ідею (яку проблему хоче вирішити) і взяти участь у конкурсі. Спеціаліст селищної ради допомагає оформити проектну заявку. Потім шляхом голосування визначаються проекти-переможці, які будуть впроваджені.