ПРО НОВЕ У ДЕКЛАРАЦІЯХ 2021

Дата: 08.12.2021 10:49

З 01 грудня 2021 року набрала чинності нова форма декларації  особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та порядок її заповнення і подання.

Новація передбачена наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21.

Відтепер декларація складається з вісімнадцяти розділів, в яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе, членів сім’ї, інших осіб та об’єкти декларування.

Найбільша новація стосується видів декларацій. У формі їх передбачено всього ТРИ: - щорічна; - при звільненні (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями); - кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за минулий рік).

Декларація при звільненні подається не пізніше 30 календарних днів із дня припинення діяльності.

У формі декларації в розділі «Нематеріальні активи» з’явився новий пункт «КРИПТОВАЛЮТА».

Доходи різних видів, отримані від одного джерела, зазначаються окремо.
У розділі «Фінансові зобов’язання»: - фактично, за кожним видом фінансових зобов’язань визначений певний «фінансовий поріг» у вигляді розміру прожиткового мінімуму; - серед зобов’язань з’явилися фінансові зобов’язання, у тому числі за договорами лізингу.

Відомості про видатки, і відомості про будь-які інші правочини також отримали певний «фінансовий поріг» у вигляді розміру прожиткового мінімуму.
У розділі «Робота за сумісництвом суб’єкта декларування» тепер зазначаються відомості про посаду чи роботу, що виконується або виконувалася суб’єктом декларування за сумісництвом у звітному періоді незалежно від її тривалості та оплатності.

З новою формою декларації можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3E6RPK4.

Окрім того НАЗК не лише оновило форми, але ще й затвердило Порядок заповнення декларації. Вперше у декларантів з’явилася повноцінна інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації. Тепер подати декларацію буде ще простіше.