НАРОДНІ АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ ЛЮБЕШІВСЬКОЇ ОТГ ПІДТВЕРДИЛИ ЗВАННЯ «НАРОДНИЙ»

Дата: 10.07.2018 14:45

9 липня 2018 року у Будинку культури Любешівської селищної ради відбулося концертне дійство атестації народних аматорських колективів Будинку культури Любешівської селищної ради на предмет підтвердження звання «народний аматорський» «Я живу тобою, Україно!».

Зазначимо, що атестація народних аматорських колективів проводиться кожні три роки з метою підвищення художнього рівня та виконавської майстерності творчих колективів, а також зростання їхньої ролі у розвитку аматорської народної творчості.

Цього дня звання підтверджували сім аматорських колективів нашої Любешівської громади:

• народний аматорський хор (керівник Сергій Швайко);

• народний аматорський фольклорний колектив «Живиця» (керівник Галина Черевко);

• народний ансамбль народної музики «Медодзвін» (керівник Олександр Матюк);

• народне аматорське чоловіче вокальне тріо «Соколи» (керівник Роман Дащенко);

• народний аматорський фольклорний колектив «Оргінії» с. Проходи (керівник Віра Круковець);

• народний аматорський театр мініатюр (керівник Ірина Матюк);

• народний аматорський ансамбль народного танцю «Терниця» (керівник Ніна Сащук).

Творчий захід оцінювали члени комісії:

Ірина Станіславівна Хмілевська – викладач Волинського державного коледжу культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського, провідний методист з народної творчості Обласного науково-методичного центру (ОНМЦ), заслужений діяч мистецтв України, Ніна Антонівна Фурдило – головний режисер ОНМЦ, Надія Валеріївна Смірнова – провідний методист з музичного жанру відділу аматорського мистецтва та народної творчості ОНМЦ.

Концертну програму розпочали ансамбль народного танцю «Терниця» хореографічною композицією «Привітальна» під акомпанемент ансамблю народної музики «Медодзвін», представивши хореографічний жанр та порадувавши глядачів запальними українськими народними танцями «Україночка»,«Молодичка» та «Ойра».

Ансамбль народної музики «Медодзвін» представив інструментальний жанр, виконавши «Мелодії українських пісень».

Фольклорний колектив «Живиця» представив до уваги глядачів побутовий звичай «Збирання ягід» та фрагмент побутового дійства «З навістом», а фольклорний колектив с. Проходи «Оргінії» - побутовий звичай толока «Тріпання льону», якому в цьому році виповнилося 40 років з дня заснування колективу.

Вокально-хорове мистецтво продемонстрували аматорський хор Будинку культури та аматорське чоловіче тріо «Соколи» виконавши по три пісенні твори. Учасники аматорського хору виконали «Гей, шуми великий луже», «Зелений дубочку», «Гей соколи», а чоловіче тріо виконало  партизанську пісню «Йшли селом партизани», ліричну «Танго кохання» та українську народну пісню «Стоїть гора високая», які тепло зустріли глядачі.

Театральне мистецтво показав театр мініатюр літературно-музичною композицією «Ангели не вмирають» та літературно-музичною мініатюрою «Де байрак там козак, де козак там і слава».

Крім колективів, що носять звання «народний» показали свою майстерність колектив Будинку культури «Веселі хлопці», створений Олександром Матюком на базі ансамблю народної музики «Медодзвін» та учасники народного театру мініатюр Богдана Клявзунік, Віктор Деміх та Єлізавета Кузьмич - переможниця конкурсу патріотичної пісні «Моя країна – Україна».

Всі присутні в залі в черговий раз мали змогу насолодитися високохудожнім аматорським мистецтвом та отримали позитивний заряд емоцій від зустрічі з прекрасним світом музики, пісні і танцю!

Комісія визначила професіоналізм, високу виконавську майстерність колективів та подякувала учасникам художньої самодіяльності за самовіддану і натхнену працю по розвитку та примноженню культурних надбань і традицій українського народу. Всім колективам було підтверджено їх почесне звання «народний аматорський».